Má cesta k tantře  

 

Když se mi naskytla první možnost seznámení se s tantrickou masáží, má reakce byla: „Tantra a já? To je něco s intimitou a sexem, ne? Nikdy!“ 

Aniž bych si o tom cokoli přečetla, hned jsem ji odsoudila (není nic jednoduššího, než něco či někoho odsoudit…).

Jak to ale bývá, po velmi krátkém čase si mě opět našla a několikrát mi znovu vstoupila do života.

A já si vzápětí uvědomila, že to už nemůže být náhoda, a že se mám nejspíš o ní něco dozvědět.

 

A tak jsem si zašla na právě pořádaný (že by zase náhoda?) víkendový prožitkový seminář dvou úžasných tantriků a partnerů Helenky a Dušana z pražského studia Tantra-Sofia. Tam jsem pochopila, proč mi Vesmír do života Tantru přivedl a jak pro můj soukromý i pracovní život v blízké budoucnosti bude důležitá.

 

Na semináři ze mě spadla většina strachů a zažitých mylných představ a já i skrze první zkušenost z tantrické masáže najednou začala objevovat novou Pravdu.

 

Pravdu o mě– kdo skutečně jsem a kým z hlouby duše toužím být. Pravdu, jak jsem byla falešnými předsudky a konvencemi (již od dětství z rodiny, poté ze školy a společnosti) vnitřně spoutávána, aniž bych o tom vědomě tušila.

 

A teď mám najednou možnost skrze vlastní zkušenost z prožitku, (který mi už nikdo nevezme), svobodně se z plných plic nadechnout, zbavit se starých nefunkčních a nesmyslných omezení a vzorců a konečně v sobě probudit vnitřní ženu!

 

Ženu, o které jsem věděla, že tam ve mně někde už mnoho let spí a konečně se rozejít vlastní cestou - cestou svobodné a nádherné ženy!

 

Ženy, která s úctou k sobě i druhým může a má právo žít, říci a mít cokoliv, po čem touží, ženy, která již nemusí setrvávat v podřízených a zažitých rolích jako její matka, babička a generace žen před nimi. Vědomí, že smí a může říci ne, pokud zrovna nechce, nebo se jí něco nelíbí. Když se cítí zranitelná, dovolit si požádat muže o bezpečný azyl (a totéž umět poskytnout i muži).
Toto vše jsem si mohla poprvé prožít a navnímat ve zcela bezpečném a láskyplném prostředí jak víkendového prožitkového semináře, tak i samotné tantrické masáže (a poté i několika dalších), kde mi vždy s veškerou pozorností a láskou byla projevena hluboká úcta jako lidské bytosti-člověku-ženě.

 

Poté jsem si uvědomila, že už je načase, abychom my ženy v sobě toto čisté, ryzí, láskyplné i divoké ženství, začaly objevovat, probouzet a žít (pokud tak již nečiníme) a tím léčit samy sebe, své vztahy…matku Zemi.

 

Pocítila silné vnitřní přání, být i dalším ženám či mužům láskyplným průvodcem na jejich cestě při objevování Nového, Vyživujícího, Smyslného, Inspirujícího... a nebo třeba jen průvodcem při hluboké relaxaci po náročných dnech.